پدر جان شهادتت مبارک
نگارش در تاريخ یک شنبه 21 تير 1394برچسب:, توسط مجيد

حاج عبدالکریم اصل غوابش متولد سال 1348 و بزرگ شده منطقه محروم حصیرآباد اهواز بود. پدر بزرگوارم در خانواده ای پرجمعیت زندگی می کردند. در هنگام هشت سال دفاع مقدس، وی امر دفاع از اسلام را بر خود تکلیف دانستند و در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت نمودند.

بعد از مجروحیت از ناحیه هر دوپا و شکشستگی استخوان پاها و فرو رفتن ترکش در مفاصل پا در سال 1367 دیگر به جبهه اعزام نشدند و در همان سال 67 سنت رسول خدا را اجرا و ازدواج نمودند. حاصل ازدواج ایشان با مادرم وجود یک دختر و یک پسر بود.

ایشان بعد از اتمام هشت سال دفاع مقدس، باز هم راه و رسم همرزمان و دوستان شهید خود را ادامه دادند و در تمام فعالیت هایی که مربوط به شهدا بود، حضور فعال داشتند. ایشان با همان ذوق هنری که در وجودشان بود، همیشه انجام دکوراسیون و فضاسازی کنگره ها، همایش ها، نمایشگاه ها، یادواره های شهدا را با جان و دل قبول میکردند و خودم و باقی دوستان و همکاران ایشان همگی شاهد بودیم که بعضی وقت ها در یک هفته چندین یادواره برگزار می شد و ایشان دکوراسیون همه آنها رو انجام میدادند، بطوری که شب تا صبح کار میکردند و صبح از این مسجد به مسجد دیگری و باز بعد از اتمام آن به مسجد دیگر می رفتند. طوری بود که در سه روز فقط 3 الی 4 ساعت میخوابیدند و این خود نشان دهنده اخلاص ایشان بود. قابل ذکر است که بنده به یاد ندارم که در مقابل این همه کار حق الزحمه ای دریافت کرده باشند، زیرا وجودش سراسر لبریز از وجود شهدا بود و فقط کار را برای راضی بودن آنها انجام میدادند.

 

 حاج کریم در منطقة سکونت خود دارای اعتبار و مقامی بالا بین مردم بود، بطوری که حتی بعضی ها بر سر اسم ایشان قسم میخوردند. در مسجد محل دارای شأنیت بسیاری بودند و عضو هیئت امناء مسجد نیز بودند. ایشان در دهه هفتاد در راستای راه اندازی هیئت عزادادری مسجد حضرت علی (علیه السلام) کوشیدند و بعد از گذشته چندین سال یکی از بزرگترین هیئت های عزاداری زنجیرزنی در سطح منطقه به مسئولیت ایشان رهبری می شد.

 

منتظر ادامه خاطرات و تصاویر باشید...  


نظرات شما عزیزان:

مهدی
ساعت5:05---23 شهريور 1394
چقدر خوب میشد از تصاویر ایشون تو سوریه هم برامون به نمایش بگزارید. اگه به دیدار با امام خامنه ای هم نائل شدید حتما به یاد ما هم باشید.
یا علی


مهدی
ساعت4:18---16 شهريور 1394
خدا پدرتون رو بیامرزه انشاءا... با امام حسین و حضرت زینب محشور بشه و شفیع ما هم باشه
لطفا از پدرتون خاطره و عکس های بیشتری برای ما بگزارید
یاعلی مدد


حامد دادگر
ساعت2:00---8 مرداد 1394
علی آقا سلام.من دادگر هستم و سابق طلبه ی حوزه امام صادق اهواز بودم(البته اون موقع نام خانوادگی م جهانگردی بود).فقط خدا می دونه که از شنیدن خبر شهادت پدر شما، حاج کریم خودمان، چقدر ناراحت شدم.من چون فعال بودم و همیشه همراه شیخ عباس نژاد ، خاطرات زیادی از کل خانواده شما به خصوص پدرتون دارم.امید به شفاعت ایشون دارم و دعاگوی شما هستم.همه ی عمو های نازنیت رو سلام گرم برسون
یا حق


نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: